Jak podaje portal rynekinfrastruktury.pl, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei pod koniec grudnia podjęła decyzję o wyborze wykonawcy "naszego" odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Przetarg wygrało konsorcjum Strabag, które przedstawiło najkorzystniejszą ofertę z kwotą 104 mln zł. Za tą cenę wybudowana zostanie jednojezdniowa droga łącząca rondo w Łanach z drogą 98 i dalej z AOW pomiędzy Mirkowem i Długołęką. Na odcinku ok. 10 km będzie kilka obiektów inżynieryjnych, w tym wiadukt nad linią kolejową Jelcz Miłoszyce - Wrocław Osobowice oraz długi na ok 180 metrów most nad Widawą i obszarami Natura 2000.

Dokumentacja przetargowa dotarła już do Urzędu Zamówień Publicznych a to oznacza, że umowa na wykonanie zadania może być podpisana już w lutym.

Rodzina "Samych Swoich" straciła kolejnego członka. Zmarł Andrzej Wasilewicz, znany nam wszystkim bliżej jako filmowy Zenek - mąż Ani Pawlaczki z "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć".

Zmarł w szpitalu w Nowym Jorku 13 XII w wieku 65 lat. Andrzej Wasilewicz był aktorem i bardem Solidarności, ukończył PWST w Warszawie w roku 1980, wystąpił w ponad 20 filmach i serialach m.in. "Szczęśliwego Nowego Jorku", "Aria dla atlety" czy "Miś", a także w serialu "Trzecia granica".

W latach 80 wyemigrował do USA gdzie stał się bardem Solidarności, sam pisał słowa i muzykę do ballad które śpiewał w środowiskach Polonii amerykańskiej. Studiował także reżyserię na Uniwersytecie Columbia.

Od lat zmagał się z chorobą Parkinsona a także innymi chorobami o których, jak sam mówił, nabawił się podczas rejsu dookoła świata .

Andrzeju, mieszkańcy Dobrzykowic oraz Rodzina Samych Swoich z całej Polski składa Ci hołd.

CZEŚĆ TWOJEJ PAMIĘCI

Lucjan Walkowiak

Stowarzyszenie na rzecz budowy nowej szkoły w Dobrzykowicach Nowoczesna Szkoła zaprasza członków do udziału z Walnym Zebraniu Członków, które odbędzie się 28.12.2016 r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Dobrzykowicach.
Tematem zebrania jest wybór nowych władz Stowarzyszenia oraz zmiany zapisów w Statucie Stowarzyszenia.

W sobotę, 28 maja, nasz przyjaciel i wielki pasjonata filmów pana Sylwestra Chęcińskiego - Edward Masłowski, otworzył izbę poświęconą temu znakomitemu reżyserowi  i scenarzyście.

Czytaj więcej: W RODZINIE U SAMYCH SWOICH